Nádoba na pickles 0,8-1litr. 2 víka+těžítko

585,00 Kč
S DPH
Počet
Dočasně vyprodáno

Hrnec na Pickles – mléčně kvašená zelenina.

To, je přesně to co Vaše tělo potřebuje.Spousta vitamínů, které si samy,levně,zdravě a rychle vyrobíte.Tyhle vitamínové bomby,čas od času potřebujeme všichni.A hlavně víte, z čeho kvašenou zeleninu děláte- tedy víte co jíte.Uzdravte se jídlem.

 Máme k nádobe na pickles i dřevěnou tyčku s gumou,,a tak můžete rovnou nakládat.Zkrátka kompetní hrnec.......

Profesionální fermentovací sada na výrobu kvalitní mléčně kvašené zeleniny pro vaše zdraví.Páleno na 1250 stupňů.

Dejte přednost české kvalitě,před levným a nekvalitním dovozem.

Jak to funguje?

Hrnec se skládá se samotného hrnce, kameninového glazovaného těžítka, dutého víka a normálního víka.Objem: cca.0.8-1 litr.

Hrnec má kvasnou zátku.(to je ten zvýšený okraj hrnce). Zalévá se převařenou, vychladlou vodou. Normální víko,(to bez díry) se používá když se soudek používá na něco jiného. Jako víčko

 Postup: naložíme hrnec po okraj zeleninou podle chuti, vložíme keramické těžítko, nasadíme duté víko, do víka dáme asi 20cm dlouhou dřevěnou tyčku, a přes ní na táhneme gumu, tu připevníme  za ouška hrnce. Guma tlačí na tyčku, a ta pochází skrz víko na keramické těžítko a to neustále tlačí na zeleninu a tím brání přístupu vzduchu.Prodáváme komplet i s tyčkou takže jenom naložit a dobrou chuť.

 

Mrkev, zelí a cibule

 

Suroviny: 1 hlávka zelí, 2 větší mrkve, 1 velká cibule, sůl (na 1 kg směsi dáme jednu zarovnanou čajovou lžičku soli)

 

Postup: veškerou zeleninu nakrájíme nebo nakrouháme na jemné nudličky. Smícháme se solí a napěchujeme do  velké sklenice nebo keramického hrnce na pickles a zatížíme. Necháme při pokojové teplotě fermentovat tři až pět dní, podle teploty. Pickles je hotové, když je zelenina křupavá a jemně kyselá. Dále uchováváme v lednici, abychom zastavili fermentaci.

 

Zelí s křenem I.

 

Suroviny: 1 menší hlávka červeného zelí, 1 menší cibule, kousek křenu, 2 čajové lžičky soli.

 

Příprava: červené zelí nakrouháme, prosolíme, přidáme na malé kostičky nakrájenou cibuli, nastrouhaný křen a natlačíme do keramického hrnce na pickles nebo sklenice.  Necháme kvasit tři dny při pokojové teplotě. Po této době už můžeme pickles používat.

 

Zelí s křenem II.

 

Suroviny: 1 hlávka zelí, 1 malé čínské zelí, 1 větší cibule, kousek křenu, sůl (na 1 kg zelí 1 čajová lžička soli), špetka kmínu

 

Příprava: obě zelí nakrájíme na jemné proužky, cibuli oloupeme a nakrájíme na tenké půlměsíčky, osolíme, promícháme s jemně nastrouhaným křenem a kmínem. Velkou sklenici nebo hrnec na kvašení vypláchneme vodou a natlačíme směs. Zatížíme a necháme tři až pět dní na teplém místě kvasit. Dáváme na talíř jako salát.

 

Zeleninová směs v umeoctě

 

Suroviny: 1 větší bílá ředkev daikon, 4 střední mrkve, 4 větší stopky z brokolice, umeocet.

 

Příprava: do umyté litrové sklenice naskládáme na kostičky nakrájenou zeleninu a zalijeme horkým nálevem z 2 dílů vody a 1 dílu umeocta (zelenina by měla být ponořená). Směs necháme kvasit alespoň tři dny při v teplé místnosti. Třetí den je už zelenina připravení k použití. Na talíř klademe 1 polévkovou lžíci zeleniny. Šťávu nevyléváme, můžeme ji použít na dochucení polévek nebo omáček. Zeleninovou směs uchováváme v lednici až do spotřebování.

 

Z bílé ředkve a řasy kombu

 

Suroviny: 2 díly vody, 1 díl sojové omáčky Shoyu, 1 středně velká bílá ředkev daikon, proužek řasy kombu asi 15 cm, 5 tenkých plátků čerstvého zázvorového kořene.

 

Příprava: do čisté, vymyté sklenice, navrstvíme řasu Kombu, nastříhanou na proužky, na plátky nakrájenou bílou ředkev a plátky zázvoru. Vodu se sojovou omáčkou smícháme a nalijeme do sklenice. Směs musí být ponořená. Zbylé pickles dáme ve sklenici se šroubovacím víčkem do lednice.

 

Zelí s ředkví daikon

 

Suroviny: 1 hlávka zelí, 1 menší bílá ředkev daikon, sůl

 

Příprava: zelí nakrájíme na jemno, bílou ředkev nastrouháme na jemném struhadle. Obě směsi smícháme spolu se solí (na 1 kg směsi 1 čajová lžička soli). Sklenici nebo hrnec na pickles vymyjeme a natlačíme zeleninu. Zatížíme a necháme tři až pět dní kvasit při pokojové teplotě. Pickles je hotové, když je kyselé a příjemně kyselé. Dáváme na talíř jako salát.

 

Pickles s tofunézou

 

Suroviny: třídenní pickles (zelí, květák, cibule), 1 balení tofunézy

 

Postup: pickles nasekáme na malé kousky a smícháme s tofunézou. Můžeme dochutit šťávou s pickles.

 

 ZELENINA VHODNÁ PRO LETNÍ OBDOBÍ

 

Pickles z okurky

 

Suroviny: 1 salátová okurka, 1 větší cibule, 1 větvička koření Shizo, 1 lžíce sojové omáčky Tamari 0,5 l uvařené vody.

 

Příprava: salátovou okurku omyjeme a nakrájíme na kolečka. Cibuli oloupeme a nakrájíme na půlměsíčky. Sklenici vymyjeme a navrstvíme okurky s cibulí a jemně nakrájeným Shizem.* Do vroucí vody přidáme sojovou omáčku a horké nalijeme na okurky. Necháme vychladnout a alespoň ještě 2 až 3 hodiny proležet. Na talíř podáváme bez nálevu, okapané okurky i cibuli.

Tipy na kombinace mléčně kvašené zeleniny jsou z knihy Dagmar Lužné – Makrobiotické vaření.

Mohlo by vás také zajímat

14 dalších produktů ve stejné kategorii:

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také: