Kvalita Kvalitní ověřené produkty
Okamžitý odběr zboží máme skladem
Poradenství pomůžeme Vám s výběrem

Kované slunce na zeď

12 000,00 Kč
S DPH
Počet
Dočasně vyprodáno

Plastika kovaného železného slunce o půměru cca jeden metr.Ale záleží na dohodě,dovedeme větší,ale i menší.Zdařilá kovářská plastika slunce.Je to poctivá kovařina,a určitě pozvedne každý dům.Každopádně je třeba se telefonicky,nebo E-mailem domluvit s naším kovářem a doladit detaily.Cena je orientační

Za dob Karla IV. tyto domovní symboly pro majitele měšťanských domů, kteří toužili napodobovat šlechtické erby a mít tak svůj vlastní znak, vytvářeli takzvaní štítaři. Ani chudí obyvatelé ale nezůstávali pozadu a chudým domům na předměstí se říkalo podle stavebních detailů jako například Dům U Tří schodů nebo Dům U Červených dveří. Barevnost ale prý nemusela být vždy výsledkem náhody. Žlutou barvou v 15. století kat značil domy zločinců.

Čísla domů zavedla Marie Terezie

S číselným značením domů začala až Marie Terezie o několik století později v roce 1770. Obrázky na fasádách tak nahradila popisná čísla, která se používají dodnes. Řešení to bylo praktické, ale Praze tak svým způsobem tato novinka sebrala svou magickou symboliku. V uličkách staré Prahy dodnes typická domovní znamení zůstala na některých fasádách domů zachována. Jen v Nerudově ulici na Malé Straně jich spatříte hned několik.

10 dalších produktů ve stejné kategorii: