Hrnec na Pickles 2 litry jedno víko těžítko

0004310020401

Nový produkt

Profi hrnec na mléčné kvašení,pickles, s masivním a těžkým závažím o objemu dva litry je to, co potřebujete k výrobě kvašené zeleniny pro Vaši energii imunitu a vitalitu.Stravujte se tak,jak vaše tělo potřebuje a umí.Kvašená zelenina z kvalitního keramického hrnce na pickles, je to nejpřirozenější a nejzdravější, co můžete tělu dát.

Kvalitní a masivní těžítko,základ ůspěšného kvašení.

Více informací

720 Kč s DPH

Více informací

Kvalitní a hlavně bezpečný keramický hrnec na mléčně kvašenou zeleninu.Dejte přednost české kvalitě před levným dovozem.

Hrnec se skládá se samotného hrnce, kameninového glazovaného těžítka dřevěné tyčky s Gumou a dutého víka.Objem: 2 litry !!!.Hrnec má kvasnou zátku.(to je ten zvýšený okraj hrnce). Zátka se zalévá převařenou, vychladlou vodou. Slouží nám k tomu, aby obsah hrnce zůstal naprosto sterilní..Buková tyčka s gumou je konečně u toho taky, tak není co řešit.Jak to funguje:Postup: naložíme hrnec po okraj zeleninou podle chuti, vložíme keramické těžítko, nasadíme duté víko, do víka dáme asi 25cm dlouhou dřevěnou tyčku, a přes ní na táhneme gumu, tu připevníme za ouška hrnce. Guma tlačí na tyčku, a ta pochází skrz víko na keramické těžítko a to neustále tlačí na zeleninu a tím brání přístupu vzduchu.

Vše je přírodní,kdy do styku se zeleninou přijde kamenina a bukové dřevo.Náš hrnec neobsahuje žádné kovové části,kdy dochází k oxidaci kovu do kvasného procesu zeleniny,a o plastech ani už nepíši.

Kvašenou zeleninu můžeme dle doby její přípravy rozlišit na rychlokvašenou (cca několik hodin), krátkodobě kvašenou "pickles" (cca 3-4 dní) a dlouhodobě kvašenou (cca týden při použití větších nádob a uskladnění ve sklepení). Pro krátkodobě kvašenou zeleninu je používán americký výraz „Pickles“a obecně takto zpracovaná zelenina působí nejlépe, jíme-li ji v malém množství denně. Buď jako přílohu k jídlu či jako součást salátů, kterým dodá nezaměnitelnou chuť.

Kvašená zelenina povzbuzuje obranyschopnost organismu

Pickles je účinným stimulantem imunity, jeho pravidelná konzumace zvyšuje obranyschopnost našeho těla a pomáhá tak udržovat správnou funkci orgánů. Doporučená denní dávka je 2 polévkové lžíce zeleninové směsi.

Pickles – balzám na naše nervy

Další nepříliš známý účinek kvašené zeleniny je schopnost uklidnit náš nervový systém, čehož můžeme využít např. při léčbě nespavosti, nervozity a napětí.

Jak si připravíme pickles?

Základní recept
Potřebujeme: 1 kg zeleniny vhodné ke kvašení - mrkev, zelí, cibuli, křen, kedlubnu, červenou řepu, různé ředkve
17 g mořské soli
kmín
skleněnou, dřevěnou nádobu, nejlépe však keramickou na kvašení

Postup: Zeleninu, jako je zelí a cibule, nakrájíme najemno, mrkev, ředkve, nastrouháme nahrubo, křen nakrájíme na kolečka. Vše smícháme dohromady, přidáme mořskou sůl, kmín a dobře prohněteme rukama. Zeleninovou směs propracováváme rukama, až pustí šťávu, potom ji začneme pěchovat do nádoby. Pokud nemáte speciální keramickou nádobu na kvašenou zeleninu, tak sklenici musíte zatížit talířkem a kamenem či sklenicí s vodou.

Nádobu se směsí necháme 3 až 5 dní kvasit při pokojové teplotě. Jakmile je zelenina zkvašená a je v ní poměrně hodně šťávy, můžeme si ji přendat do malých skleniček, které dobře uzavřeme a uschováme v ledničce nebo ve sklepě.

Vždy musíme dbát na to, aby byla zelenina ponořená v kysané šťávě, jestliže je jí tam málo, dolijeme čistou převařenou vodou. Takhle nám pickles vydrží skoro celou zimu.

Pickles z červené řepy s cibulí a křenem

Potřebujeme: 1 cibuli
5 větších hlaviček červené řepy
kousek křenu
mořskou sůl (na 1 kg směsi 1 zarovnaná čajová lžička soli)

Postup: Červenou řepu řádně očistíme a nastrouháme na hrubém struhadle. Cibuli nakrájíme najemno, křen nastrouháme na jemném struhadle. Vše promícháme a přidáme mořskou sůl.Hrnec Naplníme směsí vložíme těžítko,přiklopíme víko,do otvoru víka zasuneme dřevěnou tyčku a natáhneme gumu.( můžeme okrajjkvasného hrnce zalít převařenou vychladlou vodou,kvůli sterilnímu prostředí). Necháme kvasit 3 až 5 dní v pokojové teplotě. Podáváme k masu, do salátů nebo jen tak.

Nejen,že díky keramickému kvašáku shodíte nějaké to kilo,ale posílíte i imunitní systém.Jezte kvašenou zeleninu z keramického kvašáku a žijte zdravě.

12 dalších produktů ve stejné kategorii:

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také: